Nesoudní ekologové a elektroauto jako hotová rodinná tragedie.

2. 01. 2019 17:27:45
Většina lidí si nedokáže představit, jak dokážou ekologové zasáhnout do našich životů a zkomplikovat je. Zejména když naletíte líbivým řečím o sladkých hroznech elektromobility.

Tato slova nejsou moje vlastní. Autorem tohoto citátu je Cem Özdemir, předseda německých Zelených který je pronesl před třemi lety ve vysílání Deutsche welle.

V čase svátků jsem zajel na návštěvu jednoho Braniborského města. kde jsem kdysi bydlel. V mém bývalém městě se všichni známe a dozvěděl jsem se spoustu novinek. Ve městě jezdí celkem šest elektroaut a každý majitel na to nadává. Většina z nich by si to už nikdy nekoupila znovu.

První je auto spolkové pošty. To jediné z těch aut je trochu spolehlivé a kolují zvěsti o tom, že to má pohon od Chorvatského Rimecu, což jsou snad ty jediné spolehlivé pohony elektroaut. Paní pošťačka má denní rundu 23 kilometrů, pak to ve dvoře připojí kabelem a konec. Ale auto má jen jedno sedadlo a je to takový trakař mezi auty. Rodinu neodvezete.

Další je paní starostka. Na radnici jsou v koalici zelení a tak to byla nutnost. Je to plnohodnotné velké auto ale z deklarovaného šedesátikilometrového dojezdu platí v létě tak padesát, v zimě o pět kilometrů míň. Auto mizerně topí, jako ostatně všechny elektromobily. Paní starostka zajede tak leda do archivu a na lesní správu a pak šupky do dvora dobíjet. Když je zasedání zastupitelstva v okresním městě, paní starostka musí jet soukromým autem. Služební to celé neujede. Pro vybitou baterii odtahovali paní starostku zatím jen jednou.

Další dvě auta má místní elektrárna. Ředitele už nebavilo poslouchat místní zelené jak ten podnik pořád pomlouvají a tak dal koupit dvě tato auta a postavit dvě nabíjecí stanice. Jednu uvnitř závodu a jednu na veřejném parkovišti pro ty kdo by tu službu potřebovali. Zásluhy si připsali místní zelení za nevrlého vrčení pana ředitele. Má to háček. Elektrárna stojí stranou města. Kdokoli tam chce nechat auto, dost se projde. Auta toho moc nenajezdí. Úředníci elektrárny s nimi semtam zajedou do supermarketu nebo na poštu. A protože se na těch autech střídá víc lidí, občas to někdo zapomene dobít a - odtahovali třikrát za poslední rok.

Pak je tu Jorg. Starší pán co jezdí tři kilometry do práce a stačí mu nabíjet jednou týdně. Jakmile ale zarznou v zimě okna, odmrazení toho předního je neřešitelný problém. Musel vyvézt z garáže manželčino po léta opečovávané auto a parkuje tam svůj elektromobil. Manželce se to ani trochu nelíbí.

A nakonec můj letitý soused Matthias. Do práce dojíždí 11 kilometrů a musí dobíjet každý druhý den. Protože je domácí dobíjecí stanice velmi drahou záležitostí, a on je soukromou osobou a ne bohatou firmou, nebo úřadem, musí nabíjet u elektrárny. A tak dojíždí na kole každý druhý den 2 kilometry k elektrárně a teď v zime na sněhu to musí chodit pěšky. Musí, protože staré auto už prodal. Auto opět jako všechna ostatní, skoro vůbec netopí. Mattias si spočítal že až za tři roky bude muset vyměnit tu velkou baterii co to auto pohání, bude to stát přesně tolik, kolik by ho stál ten za tři roky ušetřený benzín. Navíc má auto omezenou nosnost a sedadla jen pro čtyři cestující. Auto je opět jen pro čtyři pasažéry. Že máte s manželkou tři děti ? To ekology nezajímá.

Ta elektřina není ekologická protože se při její výrobě pálí uhlí z místního lomu. Solární pole jež tu taky máme, v noci, kdy obvykle dobíjíte, nefunfuje a větrné elektrárny fungují jak si počasí usmyslí.

Až vám nějaký zelený ekologista bude namlouvat něco o sladkých hroznech a pohodlí elektromobility zamyslete se.

Třeba nad tím kolik starostí budete mít navíc, když si to koupíte. A o kolik víc peněz vydáte.

Ta auta nejedou, nikam nedojedou a nic moc neuvezou. Mimo pošťačky na to každý nadává. Nikdo z těch dotčených by si to už znova nekoupil. A chtěli jste jet na dovolenou? Zapomeňte.

Můj dědeček kdysi před deseti lety řekl, že s ekology se dá vyjednávat jedině s bičem v ruce. To jsem tehdy ještě netušil, že ten moudrý muž má hlubokou pravdu.

Jan Zíma.

Autor: Jan Zíma | středa 2.1.2019 17:27 | karma článku: 48.74 | přečteno: 24279x

Další články blogera

Jan Zíma

Ukradené Kosovo vrátit ?

Nic Evropskou veřejnost nezaujme víc, než výkřiky politických bláznů. Asi tak, jako když Fico zaručoval vyšetření vraždy Jána Kuciaka, anebo Juncker při své poslední kandidatuře v Bruselu sliboval,

13.9.2019 v 6:35 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 6 |

Jan Zíma

Jak lžou ekologové - 5 díl.

Někdy Vás překvapí jak daleko jsou ochotni ekologové zajít ve své demagogii a lhaní. Následující příklad hovoří za vše.

8.7.2019 v 6:29 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 31 |

Jan Zíma

Jak lžou ekologové. IV

  Vzácné žížaly jsou v ohrožení, populace Bobrů zaniká a Tresky umírají a - jiné nesmysly z hlav Evropských ekologů.

4.6.2019 v 5:39 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 35 |

Jan Zíma

Klimatický panel OSN by se měl rychle zrušit !

  Kam až může zajít ekologie v rámci činnosti OSN jsme se mohli před několika dny přesvědčit na příkladu návrhu mezivládního zákona o globálním klimatu.

16.5.2019 v 5:57 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 20 |

Další články z rubriky Občanské aktivity

Zdenek Horner

Prezidentská doba temna

Naše země se ocitla v přímém aboličním stínu. Nezbývá než tuto dobu přečkat. Pro mne je ode dneška celá vládní politika naprosto nelegitimní. Nehodlám se zdržovat a špinit sledováním takové ubohosti. Úplný bojkot prezidenta.

19.9.2019 v 22:37 | Karma článku: 18.93 | Přečteno: 368 | Diskuse

Jana Kozubíková

kOmický blog CXXXIV.

Přísloví jako ustálený stylizovaný výrok vyjadřující přímo či obrazně obecné pravdy si na můj vkus často protiřečí. A například ve sdělení "ráno moudřejší večera" žádné životní moudro nevidím.

19.9.2019 v 17:10 | Karma článku: 5.91 | Přečteno: 118 | Diskuse

Vlasta Hurtová

Dlouhovláskový podvod? část 6 – Petra a Petr

Už dříve jste se mohli dočíst o tom, že s parukami poskytovanými Dlouhovláskou pro nemocné děti a ženy asi není vše úplně v pořádku. Ale kdo to vlastně je, ta Dlouhovláska? A čím vším se zabývá?

16.9.2019 v 9:09 | Karma článku: 11.16 | Přečteno: 390 | Diskuse

Zdenek Horner

Vedeme dialog, neřídíme lidem myšlenky, svobodné poselství nejen Číně a Rusku

Skuteční přátelé se mohou i ostře pohádat, ale nic to mezi nimi nezmění, pokud je to upřímné přátelství. Tendence k řízení myšlenek lidí je klíčovou představou totalitního směřování. Rozčilovat se, argumentovat, ale nic víc.

13.9.2019 v 8:57 | Karma článku: 13.01 | Přečteno: 293 | Diskuse

Zdenek Horner

Proč by Kosovo mělo být v dělení Jugoslávie výjimkou?

Předem říkám, že otázky dělení zemí mne nechávají chladným. Dělení Československa jsem želel, ale časem jsem si zvykl. Myslím, že oddělení od nějakého celku netřeba předem podporovat, ale uznat spíše ano, kvůli zachování míru.

12.9.2019 v 11:24 | Karma článku: 22.00 | Přečteno: 1158 | Diskuse
Počet článků 328 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3107

Mé objektivy toho už po světě hodně nafotily a malý laptop, který nosím v zadní kapse džínsů, by mohl vyprávět spousty neuvěřitelných příběhů.Smutných i veselých. Náš svět je složitý a přesto se o něm dá říct, že funguje podle těch nejjednodušších pravidel. Nikdo nemůžem říct, že víme všechno. Každý den objevíme malý zlomek pravdy. Každý den skládáme mozaiky. O politice, světě i svých blízkých. Mou skeptickou duši předčasně uzemněného pilota těší jediná věc. Lidi si vždycky cestu najdou. Správnou, špatnou, ale vždycky ji najdou.

 

 

Mediamonitordanforth@yahoo.com

Seznam rubrik

Oblíbené články

více

Najdete na iDNES.cz