Čachry s vládním letadlem, aneb - co nám pan ministr zase nesmí říct !

11. 02. 2019 5:43:44
Jestli máte zato, že se v médiích dovíte pravdu, tak někdy se jistě nemýlíte. Asi tak v deseti procentech zpráv. Není to trochu málo ?

O tom jak funguje vydírání nesmyslnými Americkými celními bariérami a jak musí politik na kobereček do jednoho Bílého domu si můžeme nechat jen zdát. Když jsem v pátečních zprávách četl o cestě ministra ČSSD Tomáše Petříčka do Washingtonu, dost jsem se nasmál. To člověk neodolá, když ví jak věci jsou.

Jedním dechem všichni novináři dodávají, že delegace bude bez zástupců podnikatelů a že pan ministr s nejnutnějším doprovodem, letí běžnou leteckou linkou.

Zjednodušeně, jsme se ze zpráv dověděli, že ministr poletí na návštěvu USA mezi 20-23 únorem, a že nepoletí, jak je běžné vládním speciálem, který je na plánované údržbě na letišti v Hamburku, ale běžnou linkou a tím pádem s ním nepoletí v těchto případech celkem běžná podnikatelská delegace.

Jestli tuhle zprávu někdo přečte a pustí z hlavy, nebylo mu shora dáno dost rozumu. My ostatní bychom měli zbystřit a zamyslet se.

Jak je možné, že na tak důležitou zahraniční návštěvu není pro pana ministra a delegaci naplánované a připravené letadlo, které, namísto toho stojí v servisu v Německu.

První co Vás asi napadne, jsou všechny ony anabáze posledních let, které začaly koupí dvou víceúčelových Aitbusů 319 v roce 2007. Zadání bylo solidní. Z vládního letadla pro 44 úředníků, šlo stroj předělat na verzi přepravující 100 vojáků, například do Afghánistánu během 24 hodin. Stroje dostaly nádherný štříbrný lak a celkem solidně, dlouhá léta, až doposud, dobře reprezentovaly ČR. A když slyšíte, že najednou vázne něco se servisem v tak důležitý termín, vzpomenete si na mnohaletou neschopnost úředníků, dlouhodobě řešit servis těchto strojů.

Od původního nápadu servisovat v Toulouse, přes ještě lepší nápad servisu v Leteckých závodech v Kunovicích, v ten samý čas, kdy vedení Kunovic přivedlo fabriku do konkursu. Nakonec zvítězilo praktické řešení, servisováním přes jednu nenápadnou Českou firmu, která je jen k tomu účelu založenou dceřinkou servisních závodů Lufthansy v Hamburku.

Jak se vždy pečlivým Němcům mohlo stát, že na tak důležitou cestu, není připravené vládní letadlo. Jen pro představu. Je to po 7 letech první mezistátní setkání s USA na této úrovni. Naši politici využili vládní letku a její stroje jen předloni 1250 letových hodin, z toho 900 hodin zahraničních letů.

Jak je možné, že na tak důležitou schůzku není letadlo.

Předpokládejme, že jde o stroj Airbus 319 vojenské imatrikulace (značky) 3085, naší vládní letky, letiště v Kbelích, který díky velkým nádržím přeletí moře na jeden zátah.

Proč selhali v plánování lidé z protokolu, vojenští plánovači i servis?

Proč i běžnou linkou, s naším ministrem Petříčkem neletí početná delegace byznysmenů jak to recipročně bývá zvykem?

Není to náhodou proto, že tato cesta se dopředu neplánovala? Že o ní ještě předminulý týden nikdo nevěděl? Tendry, bilaterální smlouvy, pracovní a státní návštěvy, se přeci plánují dlouhé měsíce dopředu ?

Ano už to tak vypadá. Setkání ministra Petříčka, možná i s ministrem Mikem Pompeem, je z iniciativy Americké strany. A copak od nás Americká strana tak narychlo potřebuje, že má přiletět jen sám ministr, i kdyby to bylo běžnou linkou?

Tady je zapotřebí připomenout jednu důležitou věc. Bez ohledu na to, že pan ministr pochází z ČSSD je poměrně prozápadně orientován. To jistě není špatně. Ale ani tento jistě schopný ministr, nemůže nevidět, že je na tuto návštěvu pozván jen kvůli projektu 5G a uměle vyvolané kauze Huawei. A v té jde o to, jestli Evropskou zakázku na tisíce satelitů a nějaký milion základnových pozemních stanic BTS, dostane jedna Čínská firma, či jedna Americká. A to za situace, kdy dvě největší Evropské ekonomiky vážně uvažují o Číňanech a jejich hardwaru dodaném s německými programy. Jistě ne náhodou.

Nemylte se, že bych zrovna já měl rád Číňany a jejich velkohubost, kterou v Čechách dopustil Miloš Zeman.

Jen si myslím, že Barack Obama by na takové jednání šel mnohem inteligentněji a víc diplomaticky, než tím, že bude letité Evropské partnery vydírat a zastrašovat celními bariérami a něco si vynucovat.

Panu ministrovi Petříčkovi, při jeho nesporné inteligenci asi nebude milé, kdyby on sám jako první, měl působit jako klín vražený mezi Evropské partnery. A příslib návštěvy Andreje Babiše v Bílém domě je ještě složitější věcí. Pokud se pamatuji, Mike Pompeo, tehdy ještě ne jako ministr, také sliboval návštěvu Miloše Zemana v Bílém domě a dnes, je nad slunce jasné, že se Miloš Zeman nikdy do Bílého domu jako oficiální návštěva nepodívá.

A pozvání Andreje Babiše do Bílého domu by mělo velmi potupnou cenu.

Ostatně Andreje Babiše, asi také ještě nepřešla hořkost z toho, že poté co nezadal dostavbu Temelína jedné tamní zámořské firmě, tak novináři o nichž se ví, odkud jsou financovaní, pronikli bezohledně do soukromí jeho rodiny ve Švýcarsku. A také jistě nezapomněl, že několik dní poté, placení demonstranti šli v čele průvodu k 17 listopadu a něčí spřátelení novináři to vydávali za demonstraci proti Babišovi.

Nenajímá obtěžující stalkery, paparazzi, a falešné ukřičené demonstranty - herce, právě Americká firma Crowd on Demand, která patří Adamu Swartovi? Nebyl on náhodou tou dobou v Evropě?

Pan premiér z toho jistě bude mít těžkou hlavu. V situaci, kdy by běžný Evropan, za nic na světě nechtěl podat ruku Donaldu Trumpovi, on sám asi bude muset. Možná se k té nechtěné poctě návštěvy v Bílém domě bude muset nechat donutit, ale zůstává důležitá otázka.

Nevyplatilo by se dva roky počkat, než bude v Bílém domě zase nějaký inteligentní prezident?

Jan Zíma

https://crowdsondemand.com/?gclid=Cj0KCQiAtP_iBRDGARIsAEWJA8gPZKjm9aWcM6BuYg8HfUrqoKAsROOKrI02GWxcz58eIAr5ClpXtDoaAut7EALw_wcB

Autor: Jan Zíma | pondělí 11.2.2019 5:43 | karma článku: 21.56 | přečteno: 917x

Další články blogera

Jan Zíma

V kauze pořezání Petry Kvitové si pan obžalovaný nárokuje věci, na které nemá právo !

Mnohým by se mohlo zdát, že pan Žondra je nevinný, protože zarputile bojuje za svoji svobodu. Otázkou zní, zda si ji zaslouží ? Anebo je to celé jen bezohledné divadlo.

6.2.2019 v 18:56 | Karma článku: 29.31 | Přečteno: 1086 |

Jan Zíma

Já jsem občanský aktivista a kdo je víc ?

Kam až může zajít levičácká arogance k zákonům jsme se poslední dobou přesvědčili vícekrát. Zejména na příkladu Žižkovské kliniky.

6.2.2019 v 17:53 | Karma článku: 41.66 | Přečteno: 2175 |

Jan Zíma

Jak si Ukrajina naběhne do vlastních vidlí !

Před několika dny proběhla médii zpráva, že Ukrajina nabízí české straně rozsáhlý archiv zločinů komunismu od čtyřicátých až po osmdesátá léta, který se našel v Kyjevě. Archiv únosů, vražd a teroru.

28.1.2019 v 5:49 | Karma článku: 30.46 | Přečteno: 958 |

Další články z rubriky Politika

Pavel P. Kopecký

Zima proti jaru

Tradiční evropská levice je jasně na ústupu. Nikoliv en bloc, nicméně ve Francii, Itálii či Německu by to přehlédl jedině slepý. Ústup demokraticky laděných levičáků

15.2.2019 v 18:24 | Karma článku: 5.68 | Přečteno: 122 | Diskuse

Jan Ziegler

EU by neměla ponižovat Velkou Británii

Lidé v ostrovním království odhlasovali v referendu tzv. Brexit, tedy odchod země z Evropské unie. To jako demokraté musíme respektovat. Obě strany by se měly dohodnout na co nejvýhodnějších podmínkách rozchodu.

15.2.2019 v 18:02 | Karma článku: 26.09 | Přečteno: 431 | Diskuse

Karel Trčálek

Jak jste, pane Čermáku, přišel na to, že nejsme zaostalejší než Západ?

Pominu-li, pane Čermáku, že máte v nadpisu svého článku, v němž polemizujete s p. Putnou, gramatickou chybu, pak všichni lidé, kteří jsou pro mne skutečnou mravní autoritou, tvrdí úplně něco jiného než Vy

15.2.2019 v 17:19 | Karma článku: 19.74 | Přečteno: 669 | Diskuse

Petr Burian

Petříček dělá všechno plócho

Nechali se slyšet komunisté. Prý vůbec nerespektuje to, že mají Babišovu vládu v hrsti a můžou si diktovat co chtějí. Také vzkazují premiérovi, že má ministra zahraničí ztrestat jako nepřítele lidu a imperialistického agenta.

15.2.2019 v 16:49 | Karma článku: 25.82 | Přečteno: 481 | Diskuse

Karel Trčálek

Ministr Petříček si počíná v rozporu se zájmy našich komunistů. Neměl by ho Zeman odvolat?

Těžko říct, proč našim milých komunistům nejsou bližší eurobolševici z Bruselu a západoevropský socialismus hypertrofovaného sociálního státu, ale ruští oligarchové, kteří systematicky drancují a zbídačují Rusko a jeho lid

15.2.2019 v 14:58 | Karma článku: 26.13 | Přečteno: 532 | Diskuse
Počet článků 324 Celková karma 36.69 Průměrná čtenost 3153

Mé objektivy toho už po světě hodně nafotily a malý laptop, který nosím v zadní kapse džínsů, by mohl vyprávět spousty neuvěřitelných příběhů.Smutných i veselých. Náš svět je složitý a přesto se o něm dá říct, že funguje podle těch nejjednodušších pravidel. Nikdo nemůžem říct, že víme všechno. Každý den objevíme malý zlomek pravdy. Každý den skládáme mozaiky. O politice, světě i svých blízkých. Mou skeptickou duši předčasně uzemněného pilota těší jediná věc. Lidi si vždycky cestu najdou. Správnou, špatnou, ale vždycky ji najdou.

 

 

Mediamonitordanforth@yahoo.com

Seznam rubrik

Oblíbené články

více

Najdete na iDNES.cz